دسته‌بندی نشده

نرم افزار ادوبی ایلوستریتور چیست ؟

ایلوستریتور - illustraitor - ایلوستریتور چیست

ایلوستریتور نرم افزار طراحی گرافیکی نوشته‌شده با زبان ++c می باشد که توسط شرکت ادوب ساخته‌شده‌است و به کمک این نرم افزار می توان فایل‌های گرافیکی زیبایی تولید کرد. این نرم افزار از سیستم‌برداری در جهت طراحی و خلق آثار گرافیکی استفاده‌می کند و بسیاری از وکتور ها، لوگو ها و آیکون ها توسط این نرم‌افزار ساخته‌می شود.

ادوبی ایلوستریتور یک نرم‌افزار طراحی برداری است که توسط شرکت ادوبی(Adobe Systems) توسعه‌داده‌شده است. این نرم‌افزار به طراحان و گرافیست‌ها اجازه می‌دهد تا تصاویر برداری را با استفاده از اشکال هندسی، خطوط، رنگ‌ها و پس‌زمینه‌های مختلف ایجاد کنند. در ادوبی ایلوستریتور، تمام اشکال و عناصر طراحی به صورت برداری هستند؛ به این معنی که به صورت چندضلعی و بر اساس مختصات هندسی ایجاد می‌شوند، بنابراین برای تغییر اندازه، شکل و حفظ کیفیت بالای تصویر، مشکلی ایجاد نمی‌شود.

نرم‌افزار ایلاستریتور برای طراحی لوگوها، نمودارها، جداول فرایندی، بروشورها، افزودنی‌های وب، تصاویر دیجیتال و بسیاری از پروژه‌های طراحی گرافیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این که ایلاستریتور معمولاً برای طراحی هنرهای رقمی و پروژه‌های گرافیکی به کار می‌رود، اما از آن به عنوان یک ابزار طراحی صنعتی نیز استفاده می‌شود.

ایلاستریتور دارای ابزارهای مختلفی برای طراحی است

این ابزارها شامل خطوط، شکل‌های هندسی، فرش‌ها، فرمول‌های ریاضی، قاب‌های جداول، شیب‌ها، پترن‌ها، نوارهای گرادیان، عناصر برشی، رسم منحنی‌ها و… هستند. این ابزارها به کاربران ایلاستریتور اجازه می‌دهند تا طرح‌های فریبنده و خلاقانه‌ای را ایجاد کنند.

همچنین،نرم افزار ادوبی ایلوستریتور به عنوان یک نرم‌افزار حرفه‌ای در صنعت چاپ و طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا با استفاده از آن، می‌توان بسیاری از فایل‌های چاپی را به صورت برداری طراحی کرد. این می‌تواند منجر به چاپ با کیفیت بالا و کاهش حجم فایل‌ها شود.

همچنین، ایلاستریتور به‌دلیل قابلیت‌استفاده‌مجدد ساختارهای طراحی به دلیل قابلیت استفاده‌مجدد ساختارهای طراحی و قابلیت خروجی گرفتن از طرح‌های برداری در فرمت‌های مختلف، به‌عنوان یکی از مناسب‌ترین برنامه‌ها برای طراحی و تولید لوگوها، کاتالوگ‌ها، برچسب‌ها و سایر محصولات چاپی مورد استفاده‌قرار می‌گیرد.

برای طراحان حرفه‌ای، این نرم‌افزار ضروری است، زیرا برای هرگونه پروژه‌ای که به طراحی برداری نیاز دارد، از ایلاستریتور استفاده می‌شود. همچنین، از آن برای طراحی صفحات وب، تصاویر قابل انتقال، نمودارهای داده‌ای، محصولات چاپی و تبلیغات استفاده می‌شود.

ایلاستریتور همچنین با داشتن امکانات و قابلیت‌های سفارشی‌سازی، به کاربران این نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا تصاویر برداری خلاقانه و با کیفیت بالا را ایجاد کنند. برای مثال، با استفاده از قابلیت‌های منحنی‌های برشی (Clipping Masks) و شبکه‌های گرادیانی (Gradient Meshes)، کاربران می‌توانند تصاویر برداری فوق‌العاده‌ای را به طور کامل ساختاردهی کنند.

ایلوستریتور - illustraitor - ایلوستریتور چیست

ایلوستریتور همچنین قابلیت‌هایی دارد که به گرافیست‌ها و طراحان حرفه‌ای کمک می‌کند تا به سرعت و با کیفیت بالا طرح‌هایی را ایجاد کنند

برای مثال، با استفاده از ابزارهای پیش‌فرض، کاربران می‌توانند جدول‌ها، چارت‌ها و نمودارهای فرایندی را به سرعت ایجاد کنند.

ایلوستریتور به کاربر اجازه‌می‌دهد که یک فتوگراف در برنامه ایجاد کرده و از آن به عنوان یک راهنما در ساخت آبجکت ها استفاده کند. در نتیحه این ویژگی باعث می‌شود که به جای ساختن رنگ‌ها یا مقادیر گرافیکی از ابتدا به کمک یک الگوی خاص و طراحی شده زیبا در وقت و زمان صرفه‌جویی کرد.

به طور کلی، نرم افزار ادوبی ایلوستریتور یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای طراحی برداری است. که به طراحان و گرافیست‌ها امکانات و قابلیت‌های فراوانی را برای طراحی و تولید تصاویر برداری و چاپی فراهم می‌کند. همچنین، با داشتن قابلیت‌های پیشرفته در حوزه سفارشی‌سازی و طراحی برداری، به کاربران این نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا تصاویر خلاقانه و با کیفیت بالا را به سرعت ایجاد کنند.

چند نمونه از کارای ادوبی ایلاستریتور :

این نرم افزار یک ابزار بسیار قدرتمند برای ساختن پوسترها پست کارت‌ها و دیگر طرح‌هایی که متن در آنها استفاده‌می شود می‌باشد.

از این ایلوستریتور در طراحی Ui (رابط کاربری) نیز استفاده می شود.

قبل از آن که برای مثال وب‌سایت و اپلیکیشن طراحی شود به کمک ایلوستریتور می توان طرح اولیه‌آن را طراحی کرد که به‌این کار طراحی UI گفته‌میشود.

از سایر قابلیت‌های نرم افزار ادوبی ایلوستریتور می‌توان موارد زیر را نام برد :

  • تبدیل عکس به وکتور
  • طراحی در ابعاد بزرگ برای چاپ
  • دسترسی کامل به رنگ‌های ویژه چاپ و مدیریت ساده رنگ‌ها
  • لی اوت بندی بسیار ساده و حرفه‌ای
  • امکان نقاشی دیجیتال حرفه ای
  • و قابلیت‌های حرفه‌ای و تخصصی دیگر…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *